Simona Halep campioană la Montreal. Keys învinsă de româncă

Share This:

Începe setul doi: Simona Halep e pe val

Victorie!!!! Simona câștigă al doilea set cu 6 – 3 și devine campioană la Montreal!!!

Keys face 5 – 3, însă Simo va servi pentru meci

Simona face 5 – 2 și Keys servește pentru a rămâne în meci. Americanca e dominată clar.

Keys își câștigă serviciul: 4 – 2

Da! E 4 – 1, iar Simona nu-i dă nici o șansă americancei. Simona se bate pentru aproape 500.000 de dolari și pentru a fi sigură de prezența la Turneul Campioanelor.

Keys reduce din diferență. Este 3 – 1. Simona servește pentru 4 – 1

Simona face 3 – 0! Keys e dezdănăjduită

Simona face break-ul. Keys greșește ca o începătoare: 2 – 0

Simona câștigă primul game, pe seviciul ei: 1 – 0

Simona Halep a câștigat cu greu primul set în finala turneului de la Montreal (7 – 6). Americanca Madison Keys i-a pus mari probleme în prima parte a meciului, speculând orice greșeală a româncei. Simona Halep a început bine setul, conducând cu 4 – 2, însă Keys a revenit și a egalat la 4. Primul set a fost marcat de o serie de break-uri, ambele jucătoare având greutăți în a-și păstra serviciul. La scorul de 5 – 4 pentru Halep, românca a ratat șansa de a închide setul, iar Keys a egalat.

Însă, inegalabila Simona Halep a reușit un nou break și a făcut 6 – 5. Keys nu s-a lăsat mai prejos și a egalat la 6, într-un set enervant de electrizant. Și-a adjudecat setul în tiebreak, cu scorul de 7 – 2.

Be the first to comment on "Simona Halep campioană la Montreal. Keys învinsă de româncă"